İK sektöründe her zaman arkasında durduğumuz yenilikçi bakış açımız ile yine bir ilke imza atıyoruz.
Türkiye’de ilk kez online ve Türk normlarına göre uyarlanan DISC Teorisinin eğlenceli dünyasını ‘’insanı insana, insanla anlatma sanatı olan tiyatro ile birleştirerek katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçlıyoruz.

İstanbul Kumpanyası ile birlikte hayata geçirdiğimiz proje de Binnur Şerbetçioğlu tarafından kaleme alınan senaryolar Tarık Şerbetçioğlu yönetmenliğinde sahneleniyor.

Şirketlere özel günlük ve saatlik olarak dizayn edilebilen DISC DRAMA ile kişiliği anlama noktasında neyi neden farklı yaptığımızı keşfediyor, farklılıklarımızı yönetebilmeyi öğreniyoruz.
DISC DRAMA ile dünyanın en eski ve kabul görmüş kişilik teorisini her bir çalışanınıza mutlaka seyrettirmelisiniz.


DISC Drama Nedir?

Kişilerin öz farkındalıklarını geliştirmek, karşısındaki karakterlerin beklentilerini anlamak ve dolayısıyla iletişimlerini geliştirmek için kurgulanmıştır.
İçeriğinde DISC teorisi, D, I, S,C karakter özelliklerine göre ayrışan davranış profilleri, olası çatışmalar ve farklı bakış açıları eğitmen eşliğinde açıklanarak, skeçlerle desteklenerek izleyiciye sunulmaktadır.
Kısa sürede izleyiciler hem karakter farklılıklarına hakim olabilmekte ve farkında olmadan, gülerek, düşünerek teoriyi de öğrenebilmektedir. DISC DRAMA etkinliğin bir sonucu katılımcılarda aşağıdaki gelişmeler beklenmektedir.

  • Ast-üst ilişklerinde çatışmaların azalması
  • Takım içinde anlayışın ve empatinin gelişmesi
  • İletişim kazalarının nedenlerinin anlaşılması
  • İş yapış biçimlerindeki kişilerin farklı yaklaşımının anlaşılması
  • İşe alımda kişiyi daha doğru analiz etme
  • İş ile kişi arasındaki uygunluğu belirleyebilme


Giray Uyar DISC Drama Eğitmeni Giray Uyar İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunudur. Müjdat Gezen Tiyatrosu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında besteci olarak görev almıştır. 2014 yılından itibaren DISC|akademi bünyesinde, DISC Kişilik Envanteri Yorumlama eğitimleri veren Uyar’ın DISC Drama projesinin hayata geçirilmesinde önemli katkıları vardır.
Gizem İnceoğlu Oyuncu Gizem İnceoğlu, 17 yıllık sanat eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tamamlamış ve MEB Onaylı Eğitmenlik Sertifikası alarak tiyatro ve eğitim bilgisini sahnede başarıyla sergilemektedir. Gizem İnceoğlu, Çöpçatan, Şimdi Sırası Mı? gibi tiyatro oyunlarında sahne almıştır. DISC Drama’da tecrübesi ve yeteneği ile kişilik profillerinin farkını başarılı bir şekilde sahnelemektedir.
Ozan Demirci Oyuncu Ozan Demirci, Avcılar Belediyesi Konservatuarı Oyunculuk Bölümü mezunudur. 13 yıldır oyunculuk tecrübesi olan Demirci bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. DISC Drama ile başarısını sürdürmeye devam eden Demirci, Drama da oynadığı skeçlerde takım iletişimi ve müşteri profilleri tarafında iz bırakan bir sahne performansı göstermektedir.
Seda Nuroğlu Oyuncu Seda Nuroğlu, Pera Güzel Sanatlar’da başladığı oyunculuk eğitimine Üsküdar Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği-Eğitmenliği programında devam etmektedir. Eğitmen ve oyunculuk kimliğini başarıyla sürdüren Seda Nuroğlu Çat Kapı ve Şimdi Sırası Mı? oyunlarında yer almıştır. DISC Drama projesinde farklı kişilik özelliklerine girerek, yeteneğini sergilemeye devam etmektedir.

Müşterilerimiz DISC Drama İçin Neler Dedi?