Kendinizi Tanımak

  • Özel hayatınızda ve iş yaşantısındaki davranış profilleriniz nereden geliyor?
  • Bir ürün satın almak istediğinizde neden birine sormadan karar veremiyorsunuz?
  • Evdeki kuralları siz mi belirliyorsunuz?
  • Bir anda her şeyi bırakıp yurtdışına yerleşebilir misiniz?
  • Yöneticiniz ile anlaşamadığınızı düşündüğünüz konuların ne kaynaklı olduğunu düşünüyorsunuz?

Neyi neden diğerlerine göre farklı yaptığınızın aslında çok temel ve basit bir nedeni var. DISC Kişilik Envanteri raporunuz tüm bu sorulara cevap bulmanızı sağlıyor, kendinizi tanıyarak, zayıf yönlerinizi keşfederek, güçlü yönlerinize yatırım yapmanızı sağlayabilirsiniz.

Diğerlerini Tanımak

Olaylara karşı her birimizin bakış açısı değişebiliyor. Kimileri konulara daha detay odaklı, kimileri daha sonuç odaklı yaklaşım gösterebiliyor, kimimiz sosyal olmayı tercih ederken, kimilerimiz evde oturup Tv seyretmeyi tercih edebiliyoruz. Farklılıkları anlayabilmek, sebeplerini kabul edebilmek hem özel yaşantımızda, hem iş yaşantımızda karşılaştığımız süreçleri daha iyi anlamamızı sağlıyor.

İletişimi Geliştirmek

Kendimizi ve karşımızdakileri tanımaya başladıkça, davranışın altında yatan sebepler ortaya çıkıyor ve çatışmalar azalıyor. Özel yaşantınızda sergilediğiniz davranışlarınız, karşınızdaki kişinin tepkileri gibi süreçler netlik kazanıyor. İş yaşantınızda müdürünüz ya da ekip arkadaşınız ile anlaşamadığınız noktaların sebepleri ortaya çıkıyor ve iletişiminiz gelişiyor.