Panelde yer alan “Uygulamayı İndir” modülü ile hangi cihazlara yüklemek istiyorsanız karşınıza çıkan linki kopyalayıp daha sonra cihaz sahiplerine gönderip link üzerinden setup kurulumu yapılabilir. Alternatif yöntem olarak; setup harici bellek indirerek de yükleme gerçekleştirilebilir.

E-Monitoring uygulamasını cihaz üzerinde çalıştırdığınız taktirde uzaktan çalışan tüm personellerinizin zamanı nasıl kullandığını ve iş akışlarını görüntüleyebilirsiniz.

Panelde yer alan Çalışma Takvimi/ Vardiya modülü içerisinde Kullanıcı Takvimi ve İzin istekleri yer almaktadır. Talep edilen izinleri görüntüleyip, kullanıcı takviminde detaylıca inceleyebilirsiniz.

İnternet yok ise offline çalışır, cihaz internete bağlandığı zaman verimlilik bilgilerini gönderir.

Ayarlar modülünde yer alan E-Monitoring Uygulaması ile Görünür Mod/ Gizli Mod olarak düzenleyebilirsiniz. Görünür mod’da kişi programı açtığında sadece kendi performansını takip edebilir.

Kişiler/Bilgisayar modülünde yer alan personel sekmesi içerisinde “kullanıcı kaydı birleştir” ile birden fazla cihaz ile çalışanları tek hesap üzerinde birleştirebilirsiniz.

Verimliliğin hesaplanmasına yönelik tanımlamaları yapabileceğiniz ekrandır.

Raporlar modülünde dilerseniz hem personeliniz hem de ofis verimlilik/ faaliyetlerini excel formatında alabilirsiniz.

Kişiler/ Bilgisayar modülünde yer alan Personel alanından istediğiniz kişilerin aksiyonlarını yöneticilik ver/çıkart şeklinde ayarlayabilirsiniz. Program bilgisayarında yüklü olmayan biri için admin hesabı açmak isterseniz de E-Monitoring sekmesinden yeni bir yönetici ekleyebilirsiniz.

Uygulama sadece Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara yüklenmektedir.

Panelde yer alan Çalışma Takvimi/Vardiya Listesi ile çalışma takvimi/vardiya ekleyebilirsiniz. Dilerseniz birden fazla departmanlara göre de çalışma saatlerini düzenleyebilirsiniz.

Verimlilik Modülünde yer alan “kurallar” kısmı ile hem kişi bazlı hem de tüm kullanıcılar için verimli/ verimsiz uygulamaları düzenleyebilirsiniz.

Ayarlar modülünde yer alan E-Monitoring Uygulaması ile Otomatik kapatma seçeneğini işaretlediğiniz taktirde personellerinizin sadece çalışma saatlerindeki içerisindeki aktiviteleri gözükür hale gelir.

Ayarlar modülünde yer alan E-Monitoring Uygulaması ile ekran görüntüsü almayı aktif hale getirebilirsiniz. Düşük-Orta-Yüksek çözünürlük seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Düşük seçenekli ekran görüntüsünde ekrandaki yazılar okunamaz.

Ayarlar modülünde yer alan Bildirimler kısmında istediğiniz alanları ve süreleri seçtikten sonra günlük olarak e-mail ile bilgilendirme mümkündür.

Kişiler/Bilgisayar modülünde yer alan Takım sayfasından yeni takım oluşturabilir, var olan takımları düzenleyebilirsiniz.

Takım oluşturulduktan sonra Kişiler/Personel sekmesinden Takım liderinde “Bilgileri Düzenle” sekmesinde kişiye şifre oluşturarak hesap tanımlayabilirsiniz. Departman yöneticisi https://emonitoring.discakademi.com/ mail adresi ve şifresiyle giriş yaparak departmanına bağlı çalışanların performanslarını kısıtlı hesabından takip edebilirler.

Yöneticilik verdiğiniz kişiler sadece kendi takımını görüntülemektedir.