Acıbadem

Acıbadem

FİKRİ KİPER - İŞE ALIM MÜDÜRÜ

"Hasta hizmetleri kadrolarına yönelik işe alımlarımızda uzun süreli dikkat ve sezgisel zeka adaylarda aradığımız kriterlerin başında geliyor. Dikkat Sezgi Algılama Testi, bize adaylarda bu iki konu dışında görsel muhakeme, görsel hafıza, detaylara dikkat ve renk körlüğü gibi konularda da ölçümleme yapmamıza imkan sağlıyor. Son 1 yıldır DSAT testinden oldukça faydalanmaktayız, bu şekilde devir hızımızı %7 oranında azaltmış bulunmaktayız."

Acıbadem

Acıbadem

TOLGA ERYOLDAŞ - İNSAN KAYNAKLARI DİREKTÖRÜ

"DISC'i çeşitli birimlerimizde başarılı kişilerin ortak profilinin bulunması ve bunu doğru kişiyi seçerken kullanılması aşamalarında çok faydalı buluyorum. Mülakatlarda bu kişileri hem seçerken hem de terfi ettirirken benzer özellikleri tahmin edebiliyorduk ancak bunu kullanımı son derece kolay ve anlaşılır bir envanter ile yapmamız seçim kriterlerimizi netleştirdi ve herkese ekstra bir güven verdi. Bir birimle baaşladığımız bu çalışmayı şimdi tüm birimlerimizde yaygınlaştırıyoruz."

Tepe Savunma

Tepe Savunma

İLKER METİN ÖZBEK - RECRUITMENT OFFICER

"Disc Integrity ürününü mavi yakada özellikle güvenlik görevlilerimiz adına kullandık. Çoğunlukla alkole meyil, zimmete göz yumma ve rüşvet konularında ilgili personel için tarafımıza aydınlatıcı bilgiler sağlamıştır. Aynı zamanda yaptığımız testlerin sonuçları mülakatlarda güvelik görevlisi adaylarının yukarıda bahsi geçen konulara bakış ile de örtüşmektedir. Uygulanan mavi yaka özel güvenlik personeli konusunda kanaatimiz testin bizlere ciddi anlamda yardımcı olduğu yönündedir."

Itelligence

Itelligence Türkiye Elsys Bilgi Sistemleri A.Ş.

ÖZLEM KILINÇ - İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ

"23.10.2014 tarihinden beri DISC|akademi ile çalışıyoruz. Özellikle “Kişilik Envanteri Uygulaması” kapsamında işe alım sürecimizin kalitesinin artmasına sağladığınız katkılar nedeniyle sunduğunuz hizmetten memnunuz."

"Katkılarınızdan dolayı teşekkür eder, gelecekte de birlikte çalışmayı dileriz."

Vepa Grup

Vepa Group

PINAR SÖNMEZ - İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİCİSİ

"DISC Kişilik envanterini kullanmaya başlamadan önceki dönemimiz ile kullanmaya başladıktan sonraki dönemimiz arasında gözle görülür bir fark yaşıyoruz. Hem işe alım süreçlerinde mülakat gerçekleştirdiğimiz adaylarda hem de mevcut çalışanlarımızda DISC ‘i aktif kullanıyoruz; insan profilini tanıma ve anlamada oldukça etkili bir araç. Ekiplerimiz, DISC değerlendirmesi sonucunda tanımlanan kişilik profillerini ciddi anlamda özümsediler, bu sayede farklı profildeki ekip üyeleri ile ahenkli ve verimli bir çalışma ortamı yaratabiliyorlar, yöneticilerimiz ekiplerinin performansını daha verimli yönetebiliyorlar. Ayrıca saha ekiplerimizin hem kendi kişiliklerine, hem ekip arkadaşlarına hem de müşterilerine bakış açılarını değiştirdiğini, müşteri profillerini doğru analiz ederek onların alışveriş deneyimlerini ve memnuniyet seviyelerini arttırma anlamında önemli bir fark yarattığımızı gözlemliyoruz.

Uygulanabilirliğinin internet üzerinden çok kolay ve hızlı olması envanteri dolduranlar açısından (özellikle teknolojik, pratik ve az detay gerektiren uygulamaları tercih eden Y kuşağı için), değerlendirme sonucuna anında ulaşabilmek ise biz İK profesyonelleri açısından büyük kolaylık sağlıyor. Yapılandırılmış bir mülakat tekniği ile gerçekleştirilecek aday değerlendirmelerinde, DISC. in sağladığı mülakat öncesi hazırlık soruları ise büyük avantaj."

Yeşim Tekstil

Yeşim Tekstil

GÖZDE ELMASKAYA - İNSAN KAYNAKLARI UZMANI

"İnsan Kaynakları yönetiminde geçerliliği ve güvenilirliği kanıtlanmış DISC Kişilik Envanterini; işe alımlarımızda, yetenek yönetimi, kariyer planlaması, ve eğitim planlama süreçlerimizde kullanıyoruz. Adayların profilleri ve kişisel özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olarak seçme ve yerleştirme süreçlerimizde etkin kullandığımız, adayın pozisyona uygunluğunu ölçümleyebildiğimiz güvenilir ölçme araçlarımızdan biridir. Bölüm yöneticilerimizde DISC değerlendirmesi sonucunda tanımlanan kişilik profillerini ciddi anlamda özümsediler, bu sayede farklı profildeki ekip üyeleri ile verimli bir çalışma ortamı yaratarak çalışanlarımızın performansını daha verimli kullanabilmektedirler."

İş Gayrimenkul

İş Gayrimenkul

PINAR ERSİN KOLLU - İNSAN KAYNAKLARI GRUP BAŞKANI

"İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. olarak en önemli sermayesinin insan gücü olduğuna inanan şirketimiz 2014 yılından itibaren DISC|akademi ile stratejik işbirliği içerisindedir. DISC|akademi yetkin danışmanları ile güven, verimlilik ve yüksek hizmet kalitesi hedefleri doğrultusunda işe alım süreç ve uygulamamızın ayrılmaz bir parçası olmuştur. DISC Kişilik Envanteri, ihtiyaçlarımız doğrultusunda adayları tanımamıza, uyumlu ve verimli grupların oluşturulmasında yardımcı olmaktadır. DISC|akademi’yi hizmet aldığımız bir firmadan öte bir çözüm ortağımız olarak görmekteyiz."

ISS Tesis Yönetim Hizm

ISS TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.

EBRU DEMİR KOÇAK - GRUP İNSAN VE KÜLTÜR DİREKTÖRÜ

"ISS TESİS YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş. olarak 2014 yılından beri DISC|akademi ailesi ile bir çok farklı departmanda çeşitli pozisyonlar için çalışıyoruz. Hızla büyüyen organizasyonumuzda, DISC Kişilik Envanteri, DISC Integrity, DSAT gibi değerlendirme araçlarınızın, adaylarımızı doğru işlerde konumlandırma anlamındaki etkisi oldukça fazla. Tüm araçlarınızı kullanma, yorumlama konusunda iş ortağı ekibimize vermiş olduğunuz eğitimler bizleri daha da güçlendiriyor. İhtiyacımız olduğu her an ve her konuda verdiği desteklerden dolayı tüm DISC|akademi ailesine teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyorum."

Eren Perakende

Eren Perakende

FUAT TOPAL - İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ

"İnsan Kaynakları yönetiminde geçerliği ve güvenirliği kanıtlanmış DISC Kişilik Envanterini kullanıp, sonuçlarını doğru analiz ederek, DISC Envanterini işe alımlarda ve eğitim planlamalarımızda kullanabiliyoruz. DISC Kişilik Envanteri; çalışanlarımızın geliştirmesi gereken yönlerini hakkında ipucu verdiğinden eğitim planlamamızda ‘’Profiline gore eğitim’’yapısına göre aksiyon planı oluşturabiliyoruz. Bunun yanında çalışan mevcut kadrolarımıza DISC Kişilik Envanterini uygulayarak daha yakından değerlendirmeler yapabildik.Yeni ekipler kuracağımız zaman, ekip üyelerinin iş ortamında ve takım içinde nasıl davrandığını hangi kişilik profilleri ile verimli bir iş ortamı yaratabileceğimiz, DISC ile görebildiğimizi düşünüyoruz."

Erbak Uludağ İçecek

Erbak Uludağ İçecek

RECEP TOKTAŞ - İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİCİSİ

"DISC’i beyaz ve mavi yaka işe alım süreçlerinde adaylarımıza, görev değişikliği ve terfi süreçlerimizde ise çalışanlarımıza uygulatıyoruz. Bununla birlikte kullanım oranını verimli hale getirebilmek adına yöneticilerimize yorumlama eğitimleri de aldırdık. Bu sayede; rapor sonuçlarını kendileri analiz edebiliyor, işe alım süreçlerindeki değerlendirme adımında bizlere katkı sağlayabiliyorlar."

Emin Evim Emin Otomotiv

Emin Evim Emin Otomotiv

MELEK ATA SIRMA - İK İŞ ORTAĞI SORUMLUSU

"Emin Evim Emin Otomotiv olarak, “DISC Kişilik Envanteri”ni uzun yıllardır işe alım sürecimizde kullanmaktayız ve oldukça memnunuz. Envanter sayesinde adayın hem pozisyona uygunluğu, hem de kişisel özellikleri hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Ayrıca bu yıl kullanmaya başladığımız İdeal İş Profili seçeneği ile de ''uygun pozisyon=uygun aday'' seçimine kolayca ulaşabiliyoruz.

Kullanım pratikliği, doğruluk payı ve destek ekibinin dönüş hızından dolayı DISC Kişilik Envanteri’ni tüm işverenlere tavsiye ediyorum."

Pulcra

PULCRA KİMYA SAN VE TİC. A.Ş.


"Çalışanlarımızın özfarkındalık kazanmasına katkıda bulunan, empati kurmayı besleyen,birbirimizin farklılıklarını anlamlandırabilmemizi sağlayan DISC Drama Eğitimiyle interaktif ve eğlenceli bir eğitim süreci geçirdik. Eğitmenimiz Sayın Giray Uyar’la ve değerli oyuncu ekibiyle renkli, farklı bir eğitimi tamamlamış olduk."

Toyzzshop

Toyzzshop

GİZEM GÖNEN - İNSAN KAYNAKLARI İŞ ORTAĞI YÖNETİCİSİ

"DISC|akademi ile işbirliğimize bu yıl başladık. DISC Kişilik Envanteri testinin geçerliliği ve güvenilirliğini bildiğimiz için hiç tereddüt etmeden süreçlerimizde hızlıca uygulamaya başladık. Hem işe alım süreçlerinde mülakat gerçekleştirdiğimiz adaylarda hem de mevcut çalışanlarımızda DISC ‘i aktif kullanmanın çok faydalı olduğunu düşünüyoruz. Çalışanlarımız, DISC değerlendirmesi sonucunda tanımlanan kişilik profillerini kendilerine çok uygun bulduklarını ilettiler. Ayrıca uygulanabilirlik açısından kısa sürmesi ve sistemin kullanıcı dostu olması da büyük avantaj sağlıyor. İşbirliğimizin uzun yıllar devam edeceğini düşünüyoruz."

Kiğılı

Kiğılı Giyim Ticaret A.Ş.

İNSAN KAYNAKLARI VE KYS DİREKTÖRLÜĞÜ

"Kiğılı Giyim Ticaret A.Ş. olarak 2017 yılından beri DISC|akademi ailesi ile birçok farklı departmanda çeşitli pozisyonlar için çalışıyoruz. Hızla büyüyen organizasyonumuzda,DISC Kişilik Envanteri, DISC Integrity, DSAT gibi değerlendirme araçlarınızın, adaylarımızı doğru işlerde konumlandırma anlamındaki etkisi oldukça fazla. Tüm araçlarınızı kullanma, yorumlama konusunda iş ortağı ekibimize vermiş olduğunuz eğitimler bizleri daha da güçlendiriyor. İhtiyacımız olduğu her an ve her konuda verdiği desteklerden dolayı tüm DISC|akademi ailesine teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz."

Yıldız Entegre

Yıldız Entegre

SEBAHATTİN OR - İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜR YARDIMCISI

"Kurumumuz bünyesinde DISC İleri Seviye Eğitimi kapsamında DISC|akademi ile bir iş birliğimiz oldu. Bu eğitim süreci boyunca DISC|akademi Ekibi, bizim ekibimiz ile iyi iletişim kurmuş, süreci karşılıklı anlayış çerçevesinde yürüterek kendilerine olan güvenimizi ve saygımızı arttırmışlardır. Kurumumuz bünyesinde gelecekte yapılması planlanan çalışmalarımızda yine DISC|akademi ekibi ile çalışmaktan mutluluk duyacağız. Diğer kurum ve kuruluşlara tavsiye ederiz."

Yüksel Proje

Yüksel Proje Uluslararası A.Ş.

NEBAHAT ÖZDEMİR - İNSAN KAYNAKLARI GRUP MÜDÜRÜ

"Yüksel Proje Uluslararası A.Ş. İnsan Kaynakları Grubu olarak, Kariyer Planlama Yönetimi kapsamında pozisyon atamaları; temel, fonksiyonel ve yönetsel yetkinlikleri ölçmek amacıyla uygulamaya konan 270 derece Performans Değerlendirme Sistemi ile belirlenmektedir. Yakın zamanda bu sürece ek olarak kişilerin mevcut durumlarını daha iyi sorgulayabilmek, bir üst pozisyona hazırlık aşamasında uygunluğu daha etkin biçimde değerlendirebilmek amacıyla Değerlendirme Merkezi Uygulamalarıyla ilgili bir araştırma içindeydik. Ocak 2018 itibariyle iletişime geçtiğimiz firmaların mevcut kurumsal ihtiyacımıza yönelik geri gönüşleri, uygulamalar sonrasında tarafımıza ulaşan değerlendirme raporlarının analizi ve yine bu firmalara yönlendirdiğimiz çalışanlarımızdan gelen geri bildirimler neticesinde DISC|akademi ile yola devam etme kararı aldık.

DISC|akademi ile işbirliği içinde bulunduğumuz süreçte toplam 14 çalışanımız Değerlendirme Merkezi bünyesinde, ‘Grup Müdür Yardımcısı’ pozisyonuna yönelik değerlendirmeye alınmıştır. Tarafımıza sunulan raporlamalar kişilerin mevcut durumlarını ve potansiyel becerilerini oldukça net biçimde ortaya koymuştur. Yüksel Proje Uluslararası A.Ş. olarak çalışanlarımızın potansiyellerini en doğru biçimde algılayabilmek ve onları potansiyellerini maksimum seviyede kullanabilecekleri doğru pozisyonlara yerleştirebilmek, kurumsal gelişimimizin sürdürülebilirliği için büyük önem arz etmektedir. Bu süreçte işbirliğinde bulunduğumuz DISC|akademi yetkililerine sağladıkları etkin kurumsal hizmet ve gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ediyoruz."

CarrefourSA

CarrefourSA

ZELİHA UĞUR - KIDEMLİ KARİYER GELİŞİM UZMANI

"Kullandığımız DISC Kişilik Envanteri, Dikkat Sezgi ve Algılama Testi’ni (DSAT) tüm terfi ve işe alım süreçlerinde kullanıyoruz. DISC, terfi ve işe alım mülakatlarını destekler nitelikte sonuçlara ulaştırıyor; DSAT, adayların daha fazla zamanını alıyor olsa da mülakat sürecini çok destekliyor. Hem adayların profilleri ve kişisel özellikleri hakkında ipucu alıyor hem de adayın pozisyona uygunluğunu ölçebiliyoruz. Aldığımız her iki envanter de mülakatlarımızı desteklemekte ve iş süreçlerimizde etkin olarak kullanmaktayız."