TLC-Q bir yöneticinin liderlik tarzını, yetkinliklerini ve motivasyonunu anlamanızı sağlar. Takım liderlerinin yönetim yetkinlikleri baz alınarak geliştirilmiştir.

Bir takımın liderliğini yapmak bir dizi özel yetkinlik gerektirir. TLC-Q bir takıma iyi liderlik edebilmek için gereken 13 yetkinliği baz alır. Bu yetkinlikler, yönetim literatüründen, bilimsel araştırmalardan ve ekip liderlerini neyin verimli kıldığıyla ilgili araştırmalardan yola çıkılarak oluşturulmuştur. Bu testte yalnızca bir yetkinliğin ne sıklıkla, ne kadar iyi veya etkin bir şekilde kullanıldığı değil, aynı zamanda kişinin bu yetkinliği ne ölçüde kullanmak istediği de ölçülmektedir. TLC-Q kişinin kendisini nasıl bir takım lideri olarak gördüğünü, motivasyon kaynaklarını, neleri iyi yaptığını ve gerçekte ne gibi yetkinlikler sergilediğini gösterir.

Her bir yetkinlik üç temel açıdan değerlendirilir. Test “Kişi bu yetkinlikte ne kadar iyi? Genel olarak bu yetkinliğe sahip mi? Bu yetkinliğin gerekliliklerini yaparken ne kadar motive?” sorularını cevaplamak üzere yapılandırılmıştır. Öncelikli olarak liderlik yetkinliklerinin ve takım liderlerinin izlendiği yöneticilik eğitimlerinde, denetim yönetimi veya koçluk gibi alanlarda kullanılır.

Liderlik Testi
Türkçe
120 Soru
20 Dakika
DETAYLI BİLGİ AL

İletişim Formu

Bilgilerinizi paylaşın, en kısa sürede size dönüş sağlayalım.

Neden TLC-Q Testi

Neden TLC-Q Liderlik Testi ?

TLC-Q Raporu, testi alan kişinin motivasyonunun yüksek olduğu yönetim aksiyonlarını, güçlü ve zayıf olduğu yetkinliklerini, kişinin bir lider olarak belirlenen yetkinliklerde ortalama başarı seviyesini, iş ya da insan odaklı olmak üzere yönetim tarzını, başkalarından ayrılan yönlerini, takım içi önceliklerini ve takımındaki kişilerde tamamlayıcı hangi yetkinliklere ihtiyaç duyduğunu gösterir.

Kurumunuza özel bir fiyat teklifi almak için buraya tıklayın

İletişim Formu

Bilgilerinizi paylaşın, en kısa sürede size dönüş sağlayalım.